عکس‌های خیره‌کننده یک فضانورد از زندگی در آسمان

عکس‌های خیره‌کننده یک فضانورد از زندگی در آسمان

عکس‌های خیره‌کننده یک فضانورد از زندگی در آسمان - تصویر 1

این عکس ها از کریس هادیفیلد، فضانورد کانادایی است که از ایستگاه فضایی بین‌المللی می فرستد. این سومین سفر او به فضا، با فضاپیمای “سویوز TMA-07M” است. او نخستین فرد کانادایی است که پیاده روی فضایی انجام داده و همچنین نخستین کانادایی ای است که از سوی کشورش در ساخت شاتل فضایی نقش داشته است. عکس: پرتاب فضاپیمای سویوز از قزاقستان در ۱۹ دسامبر ۲۰۱۲.

عکس‌های خیره‌کننده یک فضانورد از زندگی در آسمان - تصویر 2

کریس هادیفیلد هم اکنون در ایستگاه فضایی بین المللی اقامت دارد و به عنوان مهندس پرواز به کار مشغول است. او لحظات زندگی اش در این ایستگاه را از طریق سایت های توییتر، تامبلر و فیسبوک به اشتراک می گذارد.

عکس‌های خیره‌کننده یک فضانورد از زندگی در آسمان - تصویر 3

عکس های جالب او نمایی منحصر به فرد از کره زمین و کارهای علمی تیم مستقر در ایستگاه فضایی نشان می دهد. در این عکس یک وسیله نقلیه فضایی بدون خلبان، به ایستگاه فضایی نزدیک می شود.

عکس‌های خیره‌کننده یک فضانورد از زندگی در آسمان - تصویر 4

او معمولا همراه با عکس ها جزییاتی درباره تجربه های خود نیز ارسال می کند. مثلا او این دریاچه در استرالیا را به غذایی که با قلوه گوسفند درست می کنند، تشبیه کرده است.

عکس‌های خیره‌کننده یک فضانورد از زندگی در آسمان - تصویر 5

سازمان فضایی کانادا از قول بسیاری از فضانوردان می گوید که یکی از آرامش بخش ترین کارها در فضا این است که از پنجره به کره زمین و کیهان خیره شوی.

عکس‌های خیره‌کننده یک فضانورد از زندگی در آسمان - تصویر 6

هادیفیلد که در ایستگاه فضایی است، به‌تازگی در یک گپ اینترنتی شرکت کرد. او گفت: از فضا، جهان مانند فرشی پر از چراغ های زیر است که بر زمینه ای مخملین پخش شده اند. راه شیری هم مانند نقشی روشن تر بر این فرش است.

عکس‌های خیره‌کننده یک فضانورد از زندگی در آسمان - تصویر 7

در گپ های اینترنتی، سئوالات مختلفی از این فضانورد می شد، مثلا اینکه فضا چه بویی می دهد؟ او در پاسخ گفت که بویی شبیه باروت. از جمله پرسش های دیگر، نحوه تراشیدن ریش در فضاست، وقتی که تکه های موهای صورت در فضای بی وزنی پخش می شود. عکس: کریس هادیفیلد

عکس‌های خیره‌کننده یک فضانورد از زندگی در آسمان - تصویر 8

یکی از دیگر پرسش هایی که از او شد، درباره بی وزنی بود. هادیفیلد نوشت: خیلی راحت بگویم مانند پرواز است. بالا رفتن و اوج گرفتن به صورتی جادویی از این سو به آن سوی ایستگاه فضایی. عکس: گردباد حاره ای “هارونا” بر فراز ماداگاسکار.

عکس‌های خیره‌کننده یک فضانورد از زندگی در آسمان - تصویر 9

هادیفیلد می گوید که هدفش از به اشتراک گذاشتن این عکس ها این است که مخاطبانش به طور مستقیم ببینند که زندگی بر یک وسیله نقلیه پژوهشی که به دور زمین می گردد، چگونه است؟ عکس: مزارعی با سیستم آبیاری چرخشی

عکس‌های خیره‌کننده یک فضانورد از زندگی در آسمان - تصویر 10

عکسی از صحرای آفریقا

عکس‌های خیره‌کننده یک فضانورد از زندگی در آسمان - تصویر 11

کریس هادیفیلد در توضیح این عکس می پرسد: همه ما درباره نقش یک انسان بر ماه شنیده ایم، ولی درباره نقش یک آدم در پاتاگونیا چطور؟ (پاتاگونیا منطقه ای در آمریکای جنوبی است.)

عکس‌های خیره‌کننده یک فضانورد از زندگی در آسمان - تصویر 12

او می گوید که رنگ ها و بافت استرالیا، نمای آن را از بالا بسیار هنرمندانه می کند. عکس: منطقه King George’s Sound در استرالیا.

عکس‌های خیره‌کننده یک فضانورد از زندگی در آسمان - تصویر 13

او در یکی از توییت های خود در ماه ژانویه گفت که بدون شک، “حفره ریشارد” در موریتانی از زیباترین مناظر زمین است.

عکس‌های خیره‌کننده یک فضانورد از زندگی در آسمان - تصویر 14

نقش هایی که ترکیب باد و ماسه در زمین به وجود می آورد.

عکس‌های خیره‌کننده یک فضانورد از زندگی در آسمان - تصویر 15

ماه کامل.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه