چطور يك سريال با آب بستن به فصل پنجم رسيد!

چطور یک سریال با آب بستن به فصل پنجم رسید!

The Vampire Diaries[WwW.KamYab.IR]

این مجموعه تلویزیونی از سال ۲۰۱۰ در شبکه تلویزیونی (CW) به نمایش درآمد. داستان مجموعه برگرفته از کتاب ال جی اسمیت است .

سریال تلویزیونی خاطرات خون آشام

سریال تلویزیونی «خاطرات خون آشام» (The Vampire Diaries)به تازگی وارد فصل پنجم شده است . این مجموعه تلویزیونی از سال ۲۰۰۹ در شبکه تلویزیونی (CW) به نمایش درآمد. داستان مجموعه برگرفته از کتاب ال جی اسمیت است .

ماجرای دو برادر خون آشام به نام های دیمن و استفن سالواتوره (پل وسلی و یان سامرهالدر) است که عاشق دختری انسان به نام «الینا گیلبرت» (نینا دوبرف) می شوند. الینا دختری است که به تازگی والدینش را از دست داده و با برادرش جرمی زندگی می کند . او یک همزاد است و تمامی مرگهای داستان به او ختم می شود.

حال اینکه چگونه این مجموعه تلویزیونی پس از ۴ سال همچنان ادامه دارد را باید در محتوای آن که بیشتر به آب بستن ماهرانه تهیه کننده مربوط میشود ، جستجو کرد.

از فصل اول تا فصل چهارم این مجموعه ، بازیگران اصلی با خون آشامها آشنا می شوند ، بازیگر نقش زن خون آشام می شود ، بازیگر نقش اول مرد به اصطلاح خودشان انسانیت را در خود خاموش می کند و ماجراهای یک فصل را ایجاد می کند، بازیگر نقش اول زن بین انتخاب دو برادر مردد است ؛‌

حضور خون آشامهای اصیل و تعقیب و گریز از دست آنها که ماجرای یک فصل دیگر است و در نهایت در فصل پنجم شاهد حضور همزادهای چند هزار ساله که به دنبال جاودانگی به این دنیا آمده اند ، هستیم و برای بازگرداندن آنها به دنیای مردگان باید جادوگر داستان «بانی بنت» که جان خودش را فدای یک شکارچی خون آشام به نام «جرمی گیلبرت» کرده ،‌زنده شود. به همین منظور کاراکترهای اصلی یا در جانب خون آشام اصیل و همزادهای خودشان در آمده و یا به دنبال راه حلی برای بازگرداندن جادوگر داستان به این دنیا هستند.

گویی عوامل این سریال با کش دادن ماجراهای داستان و آب بستن حرفه ای سعی دارند ۳ میلیون مخ��طب این مجموعه را حفظ کنند. ولی این سریال تلویزیونی چگونه پس از ۳ سال همچنان دارد؟ به عنوان مثال می توان آب بستن حرفه ای در قسمت ششم از فصل پنجم این مجموعه را نمونه قرار داد.

The Vampire Diaries 2[WwW.KamYab.IR]

پس از آنکه «بانی» (جادوگر داستان) جان خودش را برای زنده شدن «جرمی» ، می دهد . کاراکترهای اصلی داستان درصدد بازگرداندن او به این دنیا هستند تا یک خون آشام اصیل به نام «سایلاس» را نابود کنند. در این میان «استفن» (کاراکتر نقش اول مرد) متوجه می شود که او همزاد سایلاس است . همانگونه که الینا همزاد کاترین و آمارا است و به همین راحتی پنج قسمت از فصب پنجم نمایش داده شد.

سریال ساعت ۸ پنجشنبه شبها آغاز میشود و به این گونه با طول دادن داستان مخاطب را نگه می دارد.

۰۲/ ۸ سایلاس در ایستگاه اتوبوس مشغول صحبت کردن و نفوذ ذهنی است

۰۷/۸ آمارا همچنان عشق جاودانه سایلاس است ولی دیوانه!

۰۹/۸ جرمی که عاشق بانی است ، هیچ وقت با او خداحافظی نمی کند و به دنبال راهی برای بازگرداندن اوست . آنچه که در هر قسمت از فصل پنجم به آن اشاره شده ولی به بن بست رسیده است.

۱۰/ ۸ دکتر مکسفیلد متوجه می شود که کاترین به سرعت پیر خو اهد شد ، چون با نوشیدن اکسیر انسانی او از خون آشام به شکل انسان درآمده است . این سکانس تنها بخش جدید این قسمت بود.

۱۴/۸ «سایلاس» که عاشق واقعی «آمارا» بود حالا می خواهد که او بمیرد تا با او جاودانه شود. دیمن او را کمک می کند تا از این طریق به زنده شدن بانی جادوگر کمک کند .

۱۷/۸ استفن بر خلاف برادرش می خواهد سایلاس را بکشد تا به داستان پایان دهد.

۲۰/ ۸ «دیمن» برادر استفن که طرف «سایلاس» بود اینبار با «تسا» همراه می شود تا از او برای بازگرداندن «بانی» کمک بگیرد. «تسا» ۲۰۰۰ سال قبل توسط سایلاس در محراب عقد رها شده و تا حدودی با او دشمن است.

۲۵/ ۸ «استفن» می خواهد انسان شود بنابراین می خواهند «سایلاس» را بکشد. هدفش همچنان پایدار است و باید منتظر تغییر موضع او باشیم .

Monster’s Ball

۳۱/ ۸ کاترین که انسان شده و دارد پیر می شود از تسا کمک می خواهد

۳۲/۸ تسا برای بازگرداندن بانی به نیروی سه همزاد الینا ، کاترین و آمارا نیاز دارد. سایلاس به تسا خنجر می زند ولی نمی میرد.

۴۶/۸ سایلاس توسط استفن کشته می شود و آمارا هم به خودش خنجر می زند . که این سکانس خیلی شبیه به داستان رومئو و ژولیت می شود.

۴۹/ ۸ جرمی بار دیگر به بانی اظهار عشق می کند و قول می دهد او را به این دنیا باز گرداند ولی با رفتن «آمارا» ، این روند مشکل می شود.

۵۴/۸ تسا از کمک به کاترین سرباز می زند و خودش را می کشد تا در آن دنیا هم سراغ سایلاس برود.

۵۸/۸ نادیا دختر کاترین می خواهد او را به پراگ ببرد. کاترین نمی خواهد

۵۹/۸ استفن در یک فلاش بک قبر سایلاس را باز می کند و تمام تا هفته آینده

این قسمت هم مانند قسمتهای قبل ، هر یک از کاراکترها به دنبال هدفهای متغیری هستند و در آخر هر آنچه مقدر شود و تنها چیزی که باقی می ماند ، درآمد هنگفتی است که در جیب تهیه کنندگان و عوامل شبکه پخش ریخته می شود.

منبع : کافه سینما

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه