ES File Explorer

اپلیکیشن مدیریت فایل اندروید ES file explorer

مدیریت فایل ها یکی از آن مواردی ست که همواره به عنوان یکی از مزیت های سیستم عامل اندروید در مقابل iOS مطرح می شده. دسترسی به پوشه های مختلف و انجام انواع و اقسام عملیات ها، آزادی عمل را در اختیار کاربر قرار می دهد و این موضوع یکی از مواردیست که اپل نتوانسته به خوبی برای طرفداران خود برآورده اش کند.

برای اینکه بر روی فایل ها کنترل بیشتری داشته باشید و بتوانید از آزادی عمل خود لذت ببرید، نیاز است تا یک اپلیکیشین File Manager خوب را در گوشی خود نصب داشته باشید. برنامه های زیادی با این مضمون تولید شده، اما در میان آن ها اپلیکیشن ES File Explorer در عین اینکه امکانات متعددی دارد، توانسته سادگی خود را نیز حفظ کند و مجموعه ای مطلوب را به وجود آورد. در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید تا با این برنامه بیشتر آشنا شویم.

مدیریت فایل ها

اپلیکیشن مدیریت فایل اندروید ES file explorer

با ES File Explorer شما می توانید به کلیه پوشه ها و فایل های موجود در داخل موبایل و یا حافظه جانبی خود دسترسی داشته باشید. این اپلیکیشن این امکان را فراهم می کند تا پوشه جدید ایجاد کنید، فایل ها را در میان پوشه ها جا به جا کنید، نام آن ها را عوض کنید و حتی آن ها را با دیگر دستگاه ها به اشتراک گذارید.

این اپلیکیشن برای اینکه دسترسی آسان تری را برای کاربر فراهم کند، به صورت خودکار طبقه بندی هایی را برای فایل ها ایجاد می کند. در محیط این برنامه می توانید در بخش های مجزا کلیه تصاویر، موسیقی ها، ویدیو ها و کتاب های خود را مشاهده نمایید.

برنامه ES File Explorer امکان جستجو در میان فایل ها را نیز در خود جای داده. با استفاده از این ابزار اگر اسم فایل مورد نظر خود را به خاطر داشته باشید، به راحتی می توانید سوزنی را در انبار کاه پیدا کنید. همچنین فیلتر هایی که اپلیکیشن برای این بخش در نظر گرفته نیز می تواند در جستجوی بهتر به شما کمک کند. برای مثال می توانید تعیین کنید که جستجو تنها در میان فایل هایی با سایز مشخص انجام شود و یا تنها فایل هایی که در ۱ هفته گذشته به دستگاه اضافه شده اند، در لیست نتایج ظاهر شوند.

رمز نگاری

اگر به محتوای دستگاه خود بسیار حساس هستید، و دوست ندارید که کسی به آن ها دسترسی پیدا کند، می توانید با گذاشتن رمز بر روی اپلیکیشن ES FIle Explorer خیال خود را از بابت این قضیه راحت نمایید.

نحوه رمز گذاری در این برنامه به دو ترتیب است. در حالت اول شما این امکان را دارید تا برای کل اپلیکیشن ES File Explorer رمزی را تعیین نمایید تا بدین وسیله دیگر هیچ کس نتواند حتی وارد محیط این برنامه شود. اما در حالت دوم امکان رمز نگاری دقیق تری هم وجود دارد. در این حالت باید فایل های مورد نظر خود را ابتدا به لیست Hidden ها اضافه کنید و سپس برای مجموعه فایل هایی که در این لیست قرار دارند، رمزی را تعیین نمایید.

برای رمزنگاری در این اپلیکیشن باید به بخش تنظیمات و منوی Password Settings مراجعه نمود. برای یافتن بخش تنظیمات نیز باید آیکونی که در گوشه بالا سمت چپ برنامه قرار دارد را لمس کرده و سپس گزینه Settings را از منوی پایینی اپلیکیشن انتخاب کرد.

مدیریت اپلیکیشن ها

اپلیکیشن مدیریت فایل اندروید ES file explorer

علاوه بر فایل های موجود بر روی دستگاه، ES FIle Explorer امکان مدیریت اپلیکیشن ها را نیز برای کاربران فراهم می آورد. با گشودن بخش App Manager از منوی سمت چپ برنامه، با لیست کامل اپلیکیشن های نصب شده بر روی دستگاه خود مواجه می شوید.

با نگه داشتن انگشت خود بر روی آیکون هر برنامه، می توانید گزینه های کنترلی مربوط به آن را مشاهده نمایید. این گزینه ها به شما این امکان را می دهند تا فایل APK برنامه با دیگر دستگاه ها به اشتراک گذارید و یا از اطلاعات داخل برنامه یک فایل پشتیبان تهیه کنید تا بعدا بتوانید بر روی دستگاه های دیگر از آن ها استفاده نمایید.

مدیریت دانلود ها

در کنار تمام امکاناتی که به آن ها اشاره کردیم، ES FIle Explorer یک دانلود منیجر خوب نیز به حساب می آید که می تواند به خوبی از پس مدیریت فایل های دانلود شده بر بیاید. هرگاه که قصد دانلود فایلی را داشته باشید می توانید گزینه ES Download Manager را انتخاب کنید و انجام عملیات دانلود را بر عهده این برنامه قرار دهید. در حین دانلود می توانید سرعت تبادل اطلاعات و درصد پیشرفت را مشاهده نمایید. پس از انجام دانلود نیز گزینه اجرای فایل و یا باز کردن پوشه مربوط به آن در اختیار شما قرار می گیرد. بعدا نیز هرگاه که دوست داشتید می توانید با مراجعه به منوی Download Manager در داخل برنامه، کلیه فایل های دانلود شده خود را مشاهده نمایید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه